Keskipitkällä-ja-suurilla uusien energiasedanin markkinoilla2026 XPeng P7 Plus (XPeng P7+)on nopeasti tullut keskipisteeksi puhtaan sähkön ja{0}}laajennetun kaksoisvoimansiirron, häiritsevien älykkäiden teknologioiden ja poikkeuksellisen pitkän{1}}suorituskyvyn ansiosta. Erittäin kilpailukykyisen hinnoittelun ja mallivuoden 2026 kattavien päivitysten ansiosta se erottuu vahvojen kilpailijoiden joukosta, kutenTesla Model 3, BYD Han EV jaXiaomi SU7.
XPeng Motorsin suurena uudistettuna mallina P{0}} ei ainoastaan vastaa käyttäjien huolenaiheisiin kantaman ja latausmukavuuden suhteen, vaan myös määrittelee uudelleen keski{1}}--suuren sedan-segmentin arvot erinomaisen kestävyyden ja edistyneiden älykkäiden kokoonpanojen ansiosta, mikä ansaitsee laajaa huomiota maailmanlaajuisilla markkinoilla.
Ulkomuoto: Urheilullinen DNA hienostuneilla yksityiskohdilla


XPeng P{0}} jatkaa brändin urheilullista muotoilukieltä ja integroi siihen kehittyneitä teknisiä elementtejä. Etupaneelissa on 1730 mm:n integroitu Star-Wing täys-leveä valonauha, joka tukee kahta tilaa, korkean -intensiteetin valoterää ja asentovaloa. Valaistettuna se ulottuu etuosan poikki kuin galaksi ja tarjoaa paljon paremman visuaalisen tunnistuksen kuin perinteinen etupään suunnittelu-BYD Han DM-i.
Alemmassa etupuskurissa on kaksivaiheinen{0}}AGS-aktiivinen säleikköjärjestelmä, jonka molemmilla puolilla on älykäs ilmavirran säätö jäähdytyksen tasapainottamiseksi.
tehokkuus ja aerodynaaminen suorituskyky, mikä optimoi vastuskertoimen entisestään. Toisin kuin Audi A6L:n konservatiivinen -liiketoimintaan suuntautunut tyyli, P7+ esittelee terävämmät etu-linjat. Äskettäin esitelty Star Mirror Blue -ulkoväri tarjoaa ainutlaatuisen tekstuurin erilaisissa valaistusolosuhteissa, mikä tarjoaa enemmän personointia ja houkuttelee voimakkaasti nuorempia kuluttajia.


Sivuprofiili säilyttää tyylikkään fastback-siluetin. 5 071 mm:n koripituudella ja erittäin pitkällä-3 000 mm:n akselivälillä ajoneuvossa on sekä tyylikäs ulkoasu että runsaasti sisätilaa. Klassinen yhdistelmä kehyksettömistä ovista, kehyksettömistä sivupeileistä ja piilotetuista ovenkahvoista säilyy, yhdistettynä paranneltuihin 19 tuuman pyöriin vakiona (valinnainen 20 tuuman urheilupyörät), mikä takaa vahvan urheilullisen ilmeen.
Etuikkunat on päivitetty kaksikerroksiseksi{0}}akustiseksi lasiksi yhdistettynä neljään-oven pehmeään-sulkevaan oveen, mikä lisää ohjaamon hiljaisuutta ja ylellisyyttä-etu sivukokoonpanossa Lynk & Co Z10:een verrattuna. Puhtaat ja tehokkaat korilinjat ulottuvat edestä taakse, ja niitä täydentävät 255/45 R20 Michelin-renkaat, mikä takaa erinomaisen pidon ja hallitsevan näkyvyyden tiellä.


Takaosassa tapahtuu dramaattisinta kehitystä. Perinteiset C-muotoiset takavalot korvataan integroidulla Star-Track-täysleveällä-takavalolla, joka sisältää jarruvalot, suuntavilkut, seisontavalot ja älykkäät ajovalot. Yöllä sen tunnistaminen on poikkeuksellinen.
Takapuskurissa on rungon-värinen muotoilu X--muotoisilla linjoilla urheilullisemman ilmeen vuoksi. Merkinnät, kuten "Power X" ja "Ultra", korostavat selvästi tuotteen sijoittelua ja vahvistavat supervalikoiman-laajentimen identiteettiä. Verrattuna Tesla-mallin minimalistiseen takaosaan
3, XPeng P7+ tarjoaa vahvemman kerrostuksen ja visuaalisen vaikutuksen. Kelluva katto ja kaksikerroksinen -spoileri optimoivat aerodynamiikkaa entisestään ja luovat tasapainon perheen käytettävyyden ja yksilöllisyyden välillä.
Sisustus ja hytti: Älykäs luksus kaikille-Skenaarion mukavuus


Sisällä XPeng P7+ keskittyy "teknologian-mukavuuden filosofiaan." 8,8 - tuuman LCD-mittaristo yhdistettynä 29 tuuman HUD-head-up-näyttöön näyttää ajotiedot selkeästi ilman, että kuljettajan tarvitsee katsoa alas.
Keskikonsolissa on 15,6- tuuman 2,5K kelluva kosketusnäyttö, joka toimii Xmart OS:n AIOS 6.0 -älykkään ohjaamojärjestelmän avulla ja joka ottaa käyttöön uuden Light-Guided-suunnittelukielen sulavilla animaatioilla ja sujuvalla toiminnalla. Verrattuna IM L6:n sisustukseen P7+ tuntuu minimalistisemmalta ja ensiluokkaisemmalta. Piilotetut tuuletusaukot, 256-värinen tähtivalaistus ja mokkanahkatyylinen langaton latauspaneeli lisäävät entisestään ylellisyyttä ja teknologiaa.
Infotainment-järjestelmää ohjaa MediaTek MTK8676 -siru (4 nm:n prosessi 5G-tuella). Ultra-versio on lisäksi varustettu Turing AI -sirulla, joka tuottaa jopa 750 TOPS laskentatehoa ja mahdollistaa 10 B-parametrin suuren mallin käytön laitteella, mikä varmistaa nopeat vastaukset myös offline-tilassa.


3000 mm:n akselivälin ansiosta XPeng P7+ tarjoaa runsaasti sisätilaa, jossa on 956 mm etu-jalkatilaa ja 994 mm taka-jalkatilaa, joten jopa noin 180 cm pitkät matkustajat voivat istua mukavasti.
Etuistuimet nostetaan ja pidennetään 15 mm, mikä parantaa tukea ja käärettä. Äskettäin lisätty etumatkustajan nolla-painovoimaistuin tukee yhden-kosketuksen kallistusta ja lämmitystä, mikä vähentää tehokkaasti väsymystä pitkien matkojen aikana. Takaistuimilla on taitettavat pöydät työskentelyä tai tavaroiden sijoittamista varten, mikä tarjoaa enemmän käytännöllisyyttä kuin ZEEKR 001.
Ohjaamo on kääritty laajalti pehmeisiin{0}}kosketusmateriaaleihin ja uusiin Soft Purple- ja Morning Mist Blue -sisustusväreihin. Puu-koristeelliset koristelistat, Micro Fiber -mokkanahkapäällinen ja PVD-sähköpinnoitetut aksentit korostavat entisestään ensiluokkaista tunnelmaa.


Älykäs tekniikka on XPeng P7+. -järjestelmän kilpailukyvyn ydin. AIOS 6.0 -järjestelmä esittelee alan ensimmäisen valtakunnallisen 3D-kaistan-tason SR-navigoinnin, joka näyttää tiet ja rakennukset tarkasti intuitiivista reittiopastusta varten. 3D-ennuste yli-horisontin-havaintotoiminto varoittaa kuljettajia etukäteen tiepoikkeamista, nopeuskameroista, ajoneuvojen etäisyyksistä ja liikennevalojen muutoksista.
Huippu-tason versio on varustettu XPeng VLM:n suurella mallilla, joka vie ohjaamon ennakoivan palvelun aikakauteen. Havainto-, muisti-, päättely-, suoritus- ja viestintäominaisuuksien ansiosta se ymmärtää aktiivisesti käyttäjien tarpeita, kuten digitaalisen concierge-palvelun, tukee älypuhelimen ja ajoneuvon välistä vuorovaikutusta -laitteiden välillä, personoitua puhevuorovaikutusta ja monikielistä käyttöä. Lisäominaisuudet, kuten sähköinen salasanalla-suojattu hansikaslokero ja usean{5}}laitteen liitäntä, lisäävät käyttömukavuutta entisestään.
Voimansiirto ja tehokkuus: kaksinkertainen{0}}energian järjestely eliminoi alueen ahdistuksen
XPeng P7+ tarjoaa sekä puhtaasti sähköisiä että laajennettuja{1}}variantteja. Kaikki versiot on varustettu 800 V:n korkea-jännitteisellä SiC-alustalla ja 5C:n ultra-nopeasti ladattavalla AI-akulla, mikä takaa vaikuttavan suorituskyvyn ja lataustehokkuuden.
Laajennetussa-versiossa on 1,5 T:n kantamanpidennys (110 kW) ja 180 kW:n käyttömoottori. Generaattori käyttää Huawein{5}}johdettua tekniikkaa, jonka enimmäistuotantoteho on 83 kW, kun taas XPengin oma tekoälyn ohjausalgoritmi saavuttaa 3,6 kWh/l hyötysuhteen. 49,2 kWh:n akulla se tarjoaa CLTC:n puhtaasti sähköllä toimivan 430 km:n toimintasäteen ja yhdistettynä jopa 1550 km:n toimintasäteen. Vain 10 minuutin lataus lisää 277 kilometriä, mikä ylittää huomattavasti BYD Han DM-i:n kantaman suorituskyvyn.
Täyssähköinen versio tarjoaa jopa 725 km:n CLTC-matkan 61,7 kWh:n tai 74,9 kWh:n akkuvaihtoehdoilla. 10 minuutin lataus lisää 420 kilometriä ja 10–80 % lataus kestää vain 12 minuuttia, nopeammin kuin Tesla Model 3. Älykäs X-HP 3.5 -lämmönhallintajärjestelmä ja vakiolämpöpumppuilmastointi parantavat talvisäteitä 15 % ja vähentävät kevään/syksyn LVI-energiankulutusta 30–50 %.


Alusta ja ajodynamiikka: Mukavuus{0}}Keskitetty urheilullisilla ominaisuuksilla
Alustan kokoonpano heijastaa XPeng G7:n, jossa on kaksinkertainen-tukivarsi ja takana moni-linkkiriippumaton jousitus sekä mukautuvat DCC-vaimentimet vakiona koko mallistossa. Noin 57 % komponenteista on suunniteltu uudelleen.
Uudet DCC-vaimentimet tarjoavat huomattavasti laajemman vaimennuskaistan, mikä tekee eron mukavuus- ja urheilutilojen välillä selkeämmin. Yhdessä hydrauliholkkien ja AI Taiji -alustajärjestelmän kanssa P7+ saavuttaa erinomaisen tasapainon ajomukavuuden ja ajettavuuden välillä. Verrattuna LUXEED S7:ään, se on enemmän mukavuutta{4}}suuntautunut perhekäyttöön samalla, kun se pysyy vakaana ja tasapainoisena.
Sport-tilassa kehon tuki on parantunut huomattavasti vakaalla kaistanvaihdolla ja lineaarisella täyskaasukiihtyvyydellä{0}}. Alan-johtava GVMC-ajoneuvon dynamiikan ohjausjärjestelmä tarjoaa vahvan yhden pyörän-pidon palautuksen saavuttaen 83 km/h hirvitestissä ja vain 35,4 metrin jarrutusmatkan. NVH-suorituskyky on myös erinomainen, sillä ENC-aktiivinen melunhallinta ja RNC-tekniikka pitävät matkustamon melun välillä 61–63 dB 100 km/h:n nopeudella.


Turvallisuus ja rahtikapasiteetti
XPeng P7+ on valmistettu laajasta -lujasta teräksestä, joka tarjoaa erinomaisen vääntöjäykkyyden ja iskunkestävyyden. Useat turvatyynyt tarjoavat kattavan suojan kaikille matkustajille. Sekä puhtaasti sähköisessä-versiossa että valikoiman laajennetussa versiossa käytetään korkealaatuisia-akkuja, jotka ovat läpäisseet tiukat turvallisuustestit ja varmistavat erinomaisen pölyn, veden ja iskunkestävyyden.
Rahtikapasiteetti on yhtä vaikuttava. Tavaratila on 708 litraa vakiovarusteena nostetulla takaluukulla. Takaistuimien taittaminen laajentaa tilaa 2 204 litraan, joten sinne mahtuu helposti retkeilyvarusteet, rattaat tai suuret matkatavarat -käytännöllisempää kuin JIDU 07. Useat säilytyslokerot koko ohjaamossa parantavat entisestään päivittäistä käytettävyyttä.


Arvolupaus ja markkinoiden kilpailukyky
XPeng P7+ tarjoaa poikkeuksellisen arvon. Verrattuna kilpailijoihin, kuten Tesla Model 3 jaBYD Han EV,se tarjoaa kattavampia kokoonpanoja edullisempaan hintaan. Vakioominaisuuksia ovat 800 V alusta, 5C ultra-nopea lataus, kaksi-kerroksinen akustinen lasi, pehmeät-suljetut ovet ja mukautuva DCC-jousitus, joista monet vaativat kilpailevien mallien maksullisia vaihtoehtoja.
P7+:lla ei ole ilmeisiä heikkouksia, sillä sen vahvuuksia ovat suunnittelu, tila, teho, älykkyys ja turvallisuus. Sen kaksinkertainen-voimastrategia täyttää sekä kaupunkien tehokkuuden että pitkän{3}}etäisyyden tarpeet. Laajennettu-versio, jonka yhdistetty toimintasäde on yli 1 500 km, haastaa suoraan perinteiset B-bensiiniluokan sedanit, kuten Passat, Camry ja Accord, tarjoten ylivoimaisia etuja älykkyyden ja tehokkuuden suhteen. Vahva markkinoiden palaute vahvistaa entisestään sen potentiaalia myyntiedustajana keskisuurten ja{10}}suurten NEV-sedanien segmentissä.
Jos etsit keski---suuria-sedania, jossa yhdistyvät käytännöllisyys ja huipputeknologia-, XPeng P7+ on ehdottomasti tutkimisen arvoinen. Ota meihin yhteyttä milloin tahansa ja aloita laadukas,{6}}älykäs matkamatkasi!
XPeng P7+ sp
| Parametrit | XPeng P7+ 2026 Laajennettu 1550 Max Tech Edition | XPeng P7+ 2026 Range Extended 1550 Max Flagship Edition | XPeng P7+ 2026 Pure Electric 615 Max Flagship Edition | XPeng P7+ 2026 Pure Electric 725 Max Flagship Edition |
| EXW | $27,289 | $28,960 | $27,289 | $28,960 |
| Valmistajat | XPeng moottorit | XPeng moottorit | XPeng moottorit | XPeng moottorit |
| taso | Keskikokoiset--suuret-ajoneuvot | Keskikokoiset--suuret-ajoneuvot | Keskikokoiset--suuret-ajoneuvot | Keskikokoiset--suuret-ajoneuvot |
| Energiatyyppi | Kantaman laajentaja | Kantaman laajentaja | puhdasta sähköä | puhdasta sähköä |
| Ympäristöstandardit | Kansallinen VI | Kansallinen VI | - | - |
| Aloituspäivämäärä | 2026.01 | 2026.01 | 2026.01 | 2026.01 |
| Kehon rakenne | 5-ovinen, 5-paikkainen viistoperä | 5-ovinen, 5-paikkainen viistoperä | 5-ovinen, 5-paikkainen viistoperä | 5-ovinen, 5-paikkainen viistoperä |
| Koko ajoneuvon takuu | Viisi vuotta tai 120 000 kilometriä | Viisi vuotta tai 120 000 kilometriä | Viisi vuotta tai 120 000 kilometriä | Viisi vuotta tai 120 000 kilometriä |
| Pituus * Leveys * Korkeus (mm) | 5071*1937*1512 | 5071*1937*1512 | 5071*1937*1512 | 5071*1937*1512 |
| Akseliväli (mm) | 3000 | 3000 | 3000 | 3000 |
| Eturadan leveys (mm) | 1642 | 1642 | 1642 | 1642 |
| Raide takaleveys (mm) | 1681 | 1681 | 1681 | 1681 |
| Lähestymiskulma ( aste ) | 14 | 14 | 14 | 14 |
| Lähtökulma ( aste ) | 18 | 18 | 17 | 17 |
| Auton ovien lukumäärä | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Istumapaikkojen määrä | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Polttoainesäiliön tilavuus (l) | 45 | 45 | - | - |
| Tavaratilan tilavuus (L) | 708-2204 | 708-2204 | 725-2221 | 725-2221 |
| Vetokerroin (Cd) | 0.206 | 0.206 | 0.206 | 0.206 |
| Omapaino (kg) | 2160 | 2160 | 2015 | 2105 |
| Suurin kantavuus (kg) | 2560 | 2560 | 2415 | 2505 |
| Moottorin malli | DAM15NTE | DAM15NTE | - | - |
| Siirto (L) | 1.5 | 1.5 | - | - |
| Syöttömuoto | Turboahdettu | Turboahdettu | - | - |
| Suurin hevosvoima (Ps) | 150 | 150 | - | - |
| Suurin teho (kW) | 110 | 110 | - | - |
| polttoaineluokka | Ei. 92 | Ei. 92 | - | - |
| Takamoottorin merkki | Wuhan Xiaopeng | Wuhan Xiaopeng | Wuhan Xiaopeng | Wuhan Xiaopeng |
| Moottorin tyyppi | Kestomagneetti/synkroninen | Kestomagneetti/synkroninen | Kestomagneetti/synkroninen | Kestomagneetti/synkroninen |
| Sähkömoottoreiden kokonaisteho (kW) | 180 | 180 | 180 | 230 |
| Sähkömoottorien kokonaishevosvoimat (Ps) | 245 | 245 | 245 | 313 |
| Sähkömoottorin kokonaisvääntömomentti (N·m) | 450 | 450 | 450 | 450 |
| Käyttömoottoreiden lukumäärä | yksi moottori | yksi moottori | yksi moottori | yksi moottori |
| Moottorin asettelu | Takaosa | Takaosa | Takaosa | Takaosa |
| ajotapa | Taka-moottori, taka-veto | Taka-moottori, taka-veto | Taka-moottori, taka-veto | Taka-moottori, taka-veto |
| Takuu kolmelle sähköjärjestelmälle | Kahdeksan vuotta tai 160 000 kilometriä | Kahdeksan vuotta tai 160 000 kilometriä | Kahdeksan vuotta tai 160 000 kilometriä | Kahdeksan vuotta tai 160 000 kilometriä |
| CLTC puhtaan sähkön toimintamatka (km) | 430 | 430 | 615 | 725 |
| WLTC puhtaasti sähköllä kantama (km) | 325 | 325 | - | - |
| CLTC:n yhdistetty ajomatka (km) | 1550 | 1550 | - | - |
| WLTC yhdistetty polttoaineenkulutus (l/100km) | 0.09 | 0.09 | - | - |
| Vähimmäispolttoaineenkulutus ladattuna (l/100km, WLTC) | 5.3 | 5.3 | - | - |
| Yhdistetty polttoaineenkulutus (l/100km) | 2.24 | 2.24 | - | - |
| Polttoaineen kulutus perustuu sähköenergian ekvivalenttiin (l/100km) | - | - | 1.27 | 1.36 |
| Energiankulutus 100 kilometriä kohden (kWh/100km) | 16.6 | 16.6 | 10.9 | 11.7 |
| Akun tyyppi | Litium-rautafosfaattiakut | Litium-rautafosfaattiakut | Litium-rautafosfaattiakut | Litium-rautafosfaattiakut |
| Akkukennojen merkit | EVE Energiaa | EVE Energiaa | EVE Energiaa | EVE Energiaa |
| Akun patentoitu tekniikka | 5C Supercharging AI-akku | 5C Supercharging AI-akku | 5C Supercharging AI-akku | 5C Supercharging AI-akku |
| Akun jäähdytysmenetelmä | Nestejäähdytys | Nestejäähdytys | Nestejäähdytys | Nestejäähdytys |
| Akun energia (kWh) | 49.2 | 49.2 | 61.7 | 74.9 |
| Korkea{0}}jännitealusta (V) | 800 | 800 | 800 | 800 |
| Nopea latausaika (10-80%, tuntia) | 0.2 | 0.2 | 0.2 | 0.2 |
| Ulkoinen vaihtovirtapurkausteho (kW) | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Nopea lataus / hidas latausportin sijainti | auton oikea takapuoli | auton oikea takapuoli | auton oikea takapuoli | auton oikea takapuoli |
| Vaihteiston tyyppi | Sähköauton yksivaihteinen{0}}vaihteisto | Sähköauton yksivaihteinen{0}}vaihteisto | Sähköauton yksivaihteinen{0}}vaihteisto | Sähköauton yksivaihteinen{0}}vaihteisto |
| Vaihteiden lukumäärä | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Etujousituksen tyyppi | Kaksoistukivarsi riippumaton jousitus | Kaksoistukivarsi riippumaton jousitus | Kaksoistukivarsi riippumaton jousitus | Kaksoistukivarsi riippumaton jousitus |
| Takajousituksen tyyppi | Viidestä-linkistä riippumaton jäädytys | Viidestä-linkistä riippumaton jäädytys | Viidestä-linkistä riippumaton jäädytys | Viidestä-linkistä riippumaton jäädytys |
| Avun tyyppi | Electric Assist | Electric Assist | Electric Assist | Electric Assist |
| Ajoneuvon korin rakenne | Kantavuus- | Kantavuus- | Kantavuus- | Kantavuus- |
| Etujarrun tyyppi | Ilmanvaihtolevy | Ilmanvaihtolevy | Ilmanvaihtolevy | Ilmanvaihtolevy |
| Takajarrun tyyppi | Ilmanvaihtolevy | Ilmanvaihtolevy | Ilmanvaihtolevy | Ilmanvaihtolevy |
| Seisontajarrun tyyppi | Elektroninen seisontajarru | Elektroninen seisontajarru | Elektroninen seisontajarru | Elektroninen seisontajarru |
| Eturenkaan tekniset tiedot | 235/55 R19 | 255/45 R20 (valinnainen, 6000 yuania) | 235/55 R19 | 255/45 R20 (valinnainen, 6000 yuania) |
| Takarenkaiden tekniset tiedot | 235/55 R19 | 255/45 R20 | 235/55 R19 | 255/45 R20 |
| Kuljettajan/matkustajan turvatyynyt | Vakiokokoonpano | Vakiokokoonpano | Vakiokokoonpano | Vakiokokoonpano |
| Etu-/takaturvatyynyt | Vakioistuimet edessä / Ei mitään takana | Vakioistuimet edessä / Ei mitään takana | Vakioistuimet edessä / Ei mitään takana | Vakioistuimet edessä / Ei mitään takana |
| Etu-/takaturvatyynyt (verhot) | Vakiokokoonpano | Vakiokokoonpano | Vakiokokoonpano | Vakiokokoonpano |
FAQ
Kysymys 1: Mikä on XPeng P7+:n tekninen ominaisuus?
A:XPeng P7+ on kooltaan 5071/1937/1512 mm, akseliväli 3000 mm ja 4-ovinen ja 5{10}}istuin. Se tarjoaa sekä puhtaasti sähköisiä että{17}}laajennettuja voimansiirtoja. Laajennetulla versiolla on 430 kilometriä CLTC EV -säteitä ja 1 550 kilometriä yhdistetty toimintasäde, kun taas puhtaasti sähkökäyttöinen versio saavuttaa jopa 725 kilometriä CLTC-matkaa. Vakioominaisuuksia ovat 800 V alusta, 5C ultranopea lataus, AIOS 6.0 ja mukautuva DCC-jousitus. Ultra-versio lisää Turing AI -sirun ja VLM-suuren mallin.
Q2: Mikä on XPeng P7+ -alueen suorituskyky?
A:Erinomaista. Laajennetulla-versiolla saavutetaan 1550 km:n yhdistetty toimintasäde, kun taas puhtaasti sähkökäyttöisellä versiolla on 725 km CLTC. Pikalataus lisää 420 kilometriä 10 minuutissa, eliminoi kantaman jännityksen ja ylittää Tesla Model 3:n lataustehokkuuden.
Q3: Onko XPeng P7+ hinta kilpailukykyinen?
A:Kyllä. Se tarjoaa enemmän perusominaisuuksia halvemmalla kuin Tesla Model 3, BYD Han EV ja Xiaomi SU7, joten se on yksi kustannustehokkaimmista vaihtoehdoista luokassaan.
Q4: Mitä kohokohtia vuoden 2026 XPeng P7+ sisältää?
A:Kohokohtia ovat Star{0}}Wing-valorakenne, AIOS 6.0 ja VLM-suurmalli, 800 V:n korkea-jännitealusta, kaksi voimansiirtovaihtoehtoa, mukautuva DCC-jousitus, tilava liftback-tavaratila ja edistyneet melunvaimennustekniikat.
K5: Mikä on käyttäjien palaute XPeng P7+:sta?
A:Käyttäjien palaute on ylivoimaisesti positiivista erityisesti pitkän kantaman, nopean latauksen, älykkään ohjaamokokemuksen, ajomukavuuden ja vastineen rahalle liittyen. XPeng P7+ on nopeasti tullut suosittu valinta perheille ja nuorille ammattilaisille.
Suositut Tagit: xpeng p7+ 2026, Kiina xpeng p7+ 2026 toimittajat

